2015 m. gegužės 12 d., antradienis

"Čia buvo Kilrojus"

Šiame piešinuke pavaizduotas personažas, nuolatos lydėjęs Vakarų sąjungininkų kariuomenę per Antrąjį pasaulinį karą. Jo vardas – Kilrojus. Be to, jis visada ir visur atsirasdavo pirmas, o jo buvimą liudijo užrašas Kilroy was here (angl. Čia buvo Kilrojus). Iš kur jis atsirado ir ką visa tai reiškia?
Kilrojaus atsiradimą aiškinančių versijų yra keletas, tačiau pagrindinė skamba taip: Antrojo pasaulinio karo metais laivų inspektorius Džeimsas Kilrojus apeidavo visus naujai pastatytus laivus ir paišydavo ant jų susigalvotą simbolį – savotišką kokybės ženklą. 

Vėliau šie laivai plukdydavo karius į frontą, kurie matydami keistą piešinį stebėjosi: kas ir kada čia spėjo apsilankyti prieš juos? Taip gimė kareiviškas mitas apie Kilrojų – anksčiau visų visur spėjantį superkareivį. Perėmę šią idėją priešakinių linijų kariai bei žvalgai pradėjo paišyti Kilrojų visur kur tik buvo galima, atvykusiems po jų tvirtindami, kad piešinys jau buvo prieš jiems atvykstant. Sklido gandai, kad Kilrojų galima pamatyti ant Laisvės statulos galvos, Evereste ir netgi Mėnulyje.1 komentaras: