2015 m. gegužės 16 d., šeštadienis

Apie gladiatorius - savanorius

Tapti gladiatoriais Romoje galėjo ne tik karo belaisviai ar visas teises praradę nusikaltėliai, bet ir laisvi žmonės, sugalvoję tokiu būdu užsidirbti. Pastarieji galėdavę sudaryti sutartį su gladiatorių mokyklomis tam tikram laikotarpiui, tačiau iškart po to tapdavo „teisiškai mirusiais“, tai yra, aukojo pilietines laisvo žmogaus teises vardan kovų arenoje.

 Romėnų požiūriu savanoriškas laisvės iškeitimas į gladiadorystę buvo garbės nedarantis iš poelgis, kadangi gladiatoriai iš esmės tebuvo vergai.

Atgauti laisvo žmogaus statusą gladiatoriaus - savanoris galėjo tuo atveju jei iki sutarties galiojimo pabaigos, po daugybės kovų, išliks gyvas, arba įgijęs teisę nutraukti sutartį anksčiau laiko šlovingų pasirodymu arenoje dėka. Paradoksas, bet būdami, atrodytų, visiškai beteisiai, žymūs gladiatoriai iš savo gerbėjų galėjo priimti brangias dovanas bei susikrauti nemažą kapitalą. Mokėjimas kautis ir nugalėti vergams suteikdavo laisvę, beteisiams - garbingą padėtį visuomenėje, o beturčiams - turtus.

Panašus įrašai:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą