2015 m. balandžio 29 d., trečiadienis

„Postas arba tavo gyvybė!“

Amerikietis Charles Julius Guiteau (1841 – 1882 m.) išgarsėjo ne kaip rašytojas ir advokatas, o kaip JAV prezidento Jameso Garfieldo žudikas.
Iš tiesų Guiteau buvo psichiškai nesveikas. Jis rėmė Garfieldo kandidatūrą per visą jo rinkiminę kampaniją, tačiau ne šiaip sau. Nežinia kodėl būsimasis žudikas buvo sau įsikalbėjęs, kad Garfierldas po tapimo prezidentu skirs Guiteau į kažkokį reikšmingą valstybinį postą. 

Žinoma, kad taip nenutiko, nes prezidentas nelaimingojo rašytojo net nepažinojo.

Guiteau buvo įžeistas, tad sumanė prezidentą nušauti. Revolverį nusipirko su dramblio kaulo rankena, kad tas gražiai žiūrėtųsi muziejuje. 1881 m. liepos 2 d. ryte Guiteau sugebėjo prasibrauti prie Baltimorės stotyje esančio prezidento ir šovė jam į nugarą. Beje, šiandienos medikai teigia, kad Garfieldo sužeidimas buvo visiškai nepavojingas ir valstybės vadovą buvo galima nesunkiai išgelbėti, tačiau tuomet nemokšiški gydytojų veiksmai lėmė, kad kūnas pasigavo infekciją. Po dviejų savaičių prezidentas mirė, o Guiteau, nors ir buvo pripažintas nepakaltinamu, buvo iškilmingai pakartas.

Iliustracija viršuje:
Žudiko Guiteau karikatūra: „Postas arba tavo gyvybė!“
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą