2015 m. balandžio 20 d., pirmadienis

Istorija nuotraukose (2)

Antroji „istorijos nuotraukose“ dalis: jaunieji nacistai, palmės prie mauzoliejaus, pakarti dezertyrai, ledo pjovėjai, barščiai Stalino mirties proga, psichinių ligonių „lopšiai“, skulptūros stebuklai ir dar daug įdomių dalykų. 
Jaunasis nacistas. Berniukas smogikų dalinių – SA uniforma, 1934 metai.


Ukrainiečių emigrantai JAV siūlo nemokamus barščius Josifo Stalino mirties proga


XX a. pradžia, Švedija. Taip buvo galabijamos karvės. Atkreipkite dėmesį į prie karvės galvos pritvirtintą smaigą, per kurį reikėdavo pataikyti kūju. 


  1959 metai. Vienos Italijos kaimo mokyklos moksleiviai į pamokas kasdien keliavo būtent taip.   Karas Korėjoje. Atkreipkite dėmesį į vieną „papuošimą“ ant amerikiečių tanko.
Taip, tai tikra žmogaus kaukolė. 


  1890 m. Su mirusiaisiais kartais buvo fotografuojamasi taip.


Galvos nukirtimas Azijoje, apie 1900 metai.


Mažai kas žino, bet mirus Leninui iškart pradėtas statyti medinis mauzoliejus. Tačiau nežinia kam ir kodėl šovė mintis papuošti jį iš lauko pusės... palmėmis. Pirmosios palmės tiesiog sušalo. 


  Vokiečių generolas Augustas von Mackensenas (1849 – 1945 m.). Didelė kaukolė ant jo kepurės rodo, kad Mackensenas kurį laiką vadovavo elitiniams juodųjų husarų daliniams. Pirmojo pasaulinio karo metu Mackensenas pakeltas į feldmaršalus.


  Skulptūra „Mirties bučinys“ (isp. El beso de la Muerte) vienose Barselonos kapinėse. 1930 m.


  Amerikiečių kariai nukabina už dezertyravimą savų pakartą vokiečių karį.

Šie žmonės pjausto ledą ant užšalusių ežerų bei upių, kurį po to supirkdavo vyno rūsių savininkai bei kiti užsakovai. Darbas buvo itin pavojingas. 


Sakoma, kad tai vienintelė italų smuikininko Nikolo Paganinio (1782 – 1840 m.) nuotrauka.


XIX a. tokie „lopšiai“ buvo naudojami psichiatrinėse ligoninėse itin neramiems pacientams „nukenksminti“.


1896 m., Rusija. Vyksta pasiruošimai caro Nikolajaus II karūnavimui. Dvariškiai perneša imperatoriaus ir imperatorienės sostus.

1863 m., JAV. Juodaodžio vergo nugara po bausmės bizūnų kirčiais


Įspūdingas XIX a. vidurio italų skulptoriaus Giovanni Strazza kūrinys. Viskas iš marmuro, tame tarpe ir veido skraistėKaukolės Rumunijos Neamt vienuolyne.
Mirus vienuoliui jo kaukolė būdavo išsaugoma, ant jos užrašomas velionio vardas, gimimo bei mirties metais, kartais kaukolės dar būdavo išmarginamos religiniais siužetais ir pan.
Panaši tradicija sutinkama ir Austrijos Halštate.


 Bažnyčios katės antkapis


Apie 1900- ieji. Baltieji ir Australijos aborigenai