2015 m. balandžio 27 d., pirmadienis

"Apačių revolveris"

XIX ir XX a. sandūroje Paryžiuje siautė apačių (Les Apaches) gauja – vienos iš JAV indėnų genčių pavadinimu pasivadinusios nusikaltėlių grupuotės nariai. Gauja buvo didelė, gerai organizuota, ginkluota ir pavojinga, jos nariai dažniausiai vertėsi gatvių plėšimais ir nebijojo stoti į atvirus gatvių mūšius su policija. 

  Beje, šie Paryžiaus nusikaltėliai itin mėgo vieną ginklą, kuris netgi gavo „apačių revolverio“ pavadinimą. Tai buvo kastetas, peilis ir 9 mm kalibro revolveris be vamzdžio viename. Sukurtas belgų ginklininko Louis Dolne'o ir pradėtas gaminti 1869 metais. Nedidelis, sulankstomas ginklas galėjo būti lengvai paslepiamas kišenėje, juo galima buvo durti, pjauti, smogti ir šaudyti. Į būgną tilpdavo šeši šoviniai. 


Nežinau kaip muštynėse, tačiau šaudymo efektyvumu ginklas nepasižymėjo. Vamzdžio šis keistas revolveris neturėjo, tad apie pataikymą iš tolimesnio atstumo negalėjo būti nė kalbos. Be to, ginklas neturėjo saugiklio, tad neatsargiai nuspaudęs gaiduką galėjai persišauti pats. Kalbama, kad panašiais ginklais buvo aprūpintos britų commandos'ai Antrojo pasaulinio karo metais, bet nežinau kiek tame tiesos. 
 
Na, o baisiąją apačių gaują Paryžiaus policijos pajėgos sutriuškino apie 1910 metais.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą