2015 m. vasario 5 d., ketvirtadienis

Raudonasis Velso drakonas

Nežinau kaip jums, tačiau man viena gražiausių Europoje yra Velso vėliava su jos Raudonuoju drakonu.
Raudonasis drakonas (val. Ddraig Goch) - vienas pačių žymiausių legendinių Britanijos drakonų, pasakojimas apie kurį sutinkamas senųjų valų epe „Mabinogione“ („Tai, ką turi žinoti pasakotojas“).

Pasak legendos, du karaliai, Llydas ir Llevelisas, kadaise išgelbėjo kraštą nuo dviejų, tarpusavyje nuolat besipešančių, raudono ir balto drakonų.

Valdovai įsakė iškasti didelę duobę, kurią pripildė midumi. Saldusis gėrimas priviliojo pasmaguriauti juo panūdusius drakonus, kurie įklimpo duobėje ir tučtuojau buvo užpilti žemėmis. Prabėgus kuriam laikui ten, kur buvo palaidotos pabaisos, naujasis šalies valdovas Vortigernas nusprendė statyti tvirtovę, tačiau ką tik pastatytos sienos vis sugriūdavo. Tuomet vienas mažas berniukas išpranašavo, kad sienos griūna dėl po žeme palaidotų neramių slibinų. Baltasis esą simbolizuoja grobikus anglosaksus, o raudonasis - britų karalių, narsųjį Vortigerną bei jo kariauną. Valdovas liepė atkasti drakonus, tarp kurių vėl užvirė kova, Ir galiausiai raudonasis nugalėjo baltą.

Galfrido Monmutiečio „Britų istorijoje“ teigiama, kad Raudonasis drakonas buvo legendinės Gvinedės karalystės (655-682 m.) valdovo Kadvaladro ženklas.


Oficialiojoje Velso vėliavoje drakonas puikuojasi nuo 1953 m.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą