2014 m. lapkričio 30 d., sekmadienis

Brangusis Josifai Visarionovičiau!

1938 metai. Meilės ir susižavėjimo kupinas ketvirtos A klasės mokinių laiškas Stalinui. Ar pasiekdavo tokie laiškai adresatą ir ar skaitydavo jis juos – kitas klausimas, tačiau tokių laiškų buvo rašoma tūkstančiai. Beje, tuo metu beveik neliko tokių klasių mokyklose, kuriuose bent kelių mokinių tėvai nebūtų represuoti. Daugiau čia kaip ir nėra ko pridurti.

„Brangusis Josifai Visarionovičiau!
Mes norime Jums pasakyti kaip buvome laimingi girdėdami Jūsų balsą per radiją su nauja Konstitucija. Kartu su Suvažiavimu mes plojome katučių ir kartu su Jumis giedojome Internacionalą. Mes visi Jus taip mylime. Mes mylime mūsų šalį, Raudonąją armiją, mes mylime draugą Vorošilovą.

Kai mes sužinojome, kad mūsų mokytoja Olga Fiodorovna išrinkta delegate į Suvažiavimą ir pamatys Jus visus, mūsų džiaugsmui nebuvo pabaigos. Vykdama į Suvažiavimą ji mums pasakė, kad duos Jums žodį, kad mes mokysimės tik gerai arba puikiai.

Pasižadame Jums, kad visomis savo jėgomis padėsime jai įvykdyti šį pasižadėjimą, ir kiekvienas iš mūsų stengsis mokytis kuo geriau. Tai mes padarysime todėl, kad mūsų klasė yra draugiška ir mes labiau už viską pasaulyje mylime Jus.

Mes visi siunčiame Jums karštą pionierišką sveikinimą.
4-os A klasės mokiniai:

Lassi, Ivanovas, Andrejevas, Kuzminas, Sudina, Chrenovas, Bitkeris, Kotova, Nikolajevas, Leonova, Maizus, Bijevskaja“.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą