2014 m. liepos 16 d., trečiadienis

Kontrabandos "torpedos"

Ar prisimenate tą atvejį kai iš Gudijos į Lietuvą alkoholis buvo pumpuojamas per sieną kažkokio ežero dugnu žarnos pagalba? O dabar papasakosiu kaip alkoholis buvo gabenamas į Suomiją kuomet ten galiojo „sausas įstatymas“.
Taigi, 1919 metų birželio 1 d. Suomijoje įsigaliojo „sausas įstatymas“. Visas alkoholio gamybos, prekybos juo ir įvežimo į šalies teritoriją funkcijas visiškai perėmė valstybė, o gėrimus „su laipsniais“ gyventojai galėjo vartoti tik gydymo reikmėms. 


Žinoma, kaip niekad suklestėjo naminukės varymas ir kontrabanda.
Sakoma, kad pagrindiniai kontrabandos srautai vyko Baltijos jūra iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Visiškai neatmestina, kad prie to prisidėjo ir verslieji lietuviai. 

Tais laikais išrastas „torpeda“ vadinamas kontrabandos gabenimo būdas kai alkoholiu pripildytos metalinės talpos (statinės, dideli kanistrai ir tt.) buvo tarpusavyje sujungiamos trosais ir plukdomos nelyginant ilga uodega pririšus paskui laivą. Pajutus pavojų, „torpedos“ trosas buvo paleidžiamas ar nukertamas ir visa konstrukcija nuskęsdavo. Tačiau tai dar ne viskas... Prie „torpedos“ buvo pririšami maišai su druska (tam, kad „torpeda“ nuskęstu reikalui esant), tačiau po kurio laiko druska vandenyje ištirpdavo ir alkoholio bačkos vėl iškildavo į paviršių. Jūreiviams belikdavo tik po kurio laiko grįžti maždaug į tą pačią vietą bei susirasti brangųjį krovinį. Tai tikriausiai ne visada pavykdavo, bet tai jau kita istorija...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą