2014 m. liepos 15 d., antradienis

Balti puskailiniai Žiemos kare

Prieš kelias dienas žiūrėjau laidą apie Žiemos karą, kurioje iš profesionalaus tą klausimą tyrinėjančio istoriko lūpų išgirdau įdomų faktą apie baltus puskailinius.
Žodžiu, pačioje 1939 m. lapkričio pabaigoje suomius puolę sovietai tikėjosi, kad maksimum per tris savaites karas bus baigtas, o bet koks suomių pasipriešinimas visiškai palaužtas.


Taigi, Raudonoji armija negavo jokių žieminių drabužių. Po to kai viskas užsitęsė ir sovietai ėmė nejuokais šalti, į frontą pradėtos siųsti pirmosios baltų puskailinių partijos.
Žinoma, kad pirmieji tuos puskailinius išsidalino vyresnieji karininkai bei visokie politrukai, tad suomių snaiperiai pirmiausia pradėjo šienauti šiuos piliečius. Sovietų - suomių karo ruožuose apie baltus puskailinius paplito blogas prietaras, o kadangi jų siuntė vis daugiau, neretai sovietų kariai jau tiesiog bijojo juos vilktis ir netgi atsisakinėdavo tai daryti.

Iliustracija: 
sovietų kariuomenės aprūpinimas žieminiais drabužiais. Tiesa, tai ne sovietų-suomių, o sovietų-vokiečių karas (1942 m.).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą