2014 m. birželio 25 d., trečiadienis

Raudonoji Olsterio ranka

Vienos iš keturių Šiaurės Airijos provincijų simbolių yra Raudonoji ranka, kuri kyla iš O'Neilų giminės herbų, nors vietos tarme šioji pavardė skamba kiek kitaip - Ui Nialas, kas reiškia "nuo Nialo". 
Šiuo vardu kadaise vadino legendinį garbingos giminės pradininką Nialą Noigjalahą, kurio šeši sūnūs davė pradžią savoms senoms Airijos dinastijoms.  Nialo palikuonys valdė Olsterį iki XVII a. 
Bet kodėl Raudonoji ranka? Pasak legendos, keletas airių karalių susiginčijo kuriam iš jų valdyti Olsterį. Išspręsti šį ginčą turėjo padėti valčių lenktynės, kuriose dalyvavo ir vienas iš O'Neilų. Nugalėtoju turėjo būti paskelbtas tas kas pirmasis palies ranka Olsterio krantą.  

Kai valtį irklavęs O'Neilas pradėjo atsilikti ir suprato, kad pergalės jam pasiekti nepavyks, jis nusikirto ranką ir metė ją į krantą. Tokiu būdu buvo nustatytas nugalėtojas.
Atsiradus heraldikai Raudonoji ranka buvo paišoma ne tik ant O'Neilų giminės riterių herbų, bet ir kitų giminių simbolikoje, kadangi senojo Nialo palikuonimis save laiko kone pusė airių. 

O štai taip papuošta vieno iš pastatų Šiaurės Airijoje siena. 


Dabartinė Olsterio provincijos vėliava:Komentarų nėra:

Rašyti komentarą