2014 m. birželio 15 d., sekmadienis

Kaip Chruščiovas avangardistų parodoje lankėsi

Ne paslaptis, kad Sovietų Sąjungos lyderis Nikita Chruščiovas  (1894 - 1971 m.) pasižymėjo gana mužikišku elgesiu, buvo impulsyvokas, o įtūžęs žodžių nesirinko. 
1962 m. gruodžio 1 d. Maskvoje vyko dailininkų - avangardistų paroda į kurią kažkokiais būdais su savo svita užsuko ir Nikitas Chruščiovas. Modernusis menas įspūdžio Chruščiovui nepadarė, o dargi priešingai - supykdė. Tad iš siaubo drebančių nelaimingųjų menininkų akivaizdoje jis pratrūko:

 "Kas tai per veidai? Jūs ką, paišyt nemokat? Mano anūkas geriau nupieštų. Kas čia dabar? Jūs vyrai ar pederastai prakeikti? Kaip galite taip tapyti? Ar turit sąžinės?"

Beje, pastaroji citata beveik pažodinė, kadangi ją patvirtino ir incidento liudininkai. Kiti mini, kad Chruščiovas dar mestelėjo porą "komplimentų" kūrėjų adresu, iš kurių švelniausi buvo: "mėšlas", "šūdas", "teplionės". Pabaigai Chruščiovas pareiškė, kad sovietų liaudžiai panašaus meno nereikia. 

Grįžęs į Kremlių Nikita Sergejevičius įsakė pašalinti iš komunistų partijos visus tuos "maliavotojus", tačiau pasirodė, kad partijos nariais nei vienas jų nebuvo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą