2014 m. gegužės 16 d., penktadienis

Apie galimą Šreko prototipą

Tikriausiai daugelis yra matę animacinį filmuką apie gerąjį žmogėdrą Šreką, tačiau tik nedaugelis žino, kad Šrekas galimai turėjo savo realųjį prototipą. Labai tikėtina, kad juo buvo profesionalus prancūzų kilmės amerikiečių wrestling' o imtynininkas Morisas Tije (Maurice Tillet, pr. 1903 – 1954 m.). 
 
Morisas gimė prancūzų emigrantų šeimoje Rusijoje, kuri po bolševikų revoliucijos repatrijavo į Prancūziją. Iki septyniolikos metų Tije vystėsi visiškai normaliai, tačiau netrukus pradėjo pasireikšti akromegalijos simptomai (kuomet dėl sutrikusios posmegeninės liaukos veiklos nenatūraliai padidėja žmogaus galūnės, veidas ir visa galva). Neįprasta Moriso išvaizda lėmė tai, kad perkopęs trečią dešimtį metų jis pasirinko imtynininko - šoumeno kelią. Ir tai jam gerai sekėsi, kadangi savo metu Tijė buvo vienu populiariausių JAV wrestlerių.

Moriso Tijės ir animacinio herojaus Šreko panašumas – didžiulis. Tiesa, pasakos apie gerąjį žmogėdrą kūrėjai oficialiai niekad nepatvirtino, kad jų įkvėpimo šaltiniu buvo būtent Morisas Tijė. Visgi vienas buvęs anonimu panorėjęs likti animacinės studijos PDI/Dreamworks darbuotojas užsiminė, kad kuriant Šreko išvaizdą buvo remiamasi kai kurių neįprasta išvaizda pasižyminčių wrestlerių nuotraukomis. Beje, nepaisant savo netašyto neandertaliečio išvaizdos, Morisas buvo išsilavinęs žmogus ir poliglotas, mokėjęs virš dešimties įvairių kalbų. Pažinoję imtynininką pabrėždavo, kad Tijė, visai kaip ir animacinis personažas Šrekas, pasižymėjo geraširdiškumu ir linksmu būdu.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą