2014 m. balandžio 10 d., ketvirtadienis

1393 m. „liepsnų balius“ Prancūzijoje

1393 metais Paryžiuje, tuometinio Prancūzijos karaliaus Karlo VI žmona Izabelė Bavarietė surengė kaukių balių, kurį lydėjo linksmi persirengėlių šokiai bei panašios pramogos. Į balių atvyko pats karalius su keliais savo dvariškiais ir visi jie apsirėdę žvėrių kailiais vaizdavo paslaptingus „miško žmones“. Kadangi visi „miško žmonės“ ant veidų buvo užsimaukšlinę kaukes, juos atpažinti buvo gana sunku. 

Staiga įvyko nenumatytas įvykis. Karaliaus Liudviko brolis priėjo pernelyg arti su deglu rankose prie vieno iš persirengėlių ir jo kailis bematant užsiliepsnojo. Liepsnos persidavė kitiems „miško žmonėms“, visi suliepsnojo tarytum gyvi deglai. Karaliaus kostiumas irgi užsidegė, tačiau ugnį užgesino viena iš rūmų damų, kuri užmetė ant jo ilga savo šleifą. Kitiems persirengėliams pasisekė mažiau, kadangi beveik visi jie stipriai apdegė ir numirė po keleto dienų.

Kadangi gaisro kaltininkas buvo karaliaus brolis, tai rimtos bausmės jis išvengė. Nelaimingasis padegėjas kaltino pats save ir už savo pinigus įvykiui atminti pastatė koplyčią. Karaliui po „liepsnų baliaus“ pakriko ir taip permaininga psichinė sveikata. Kelias dienas po gaisro jis nieko nepažino, neigė savo vardą ir vengė visų kas bandė prie jo prisiartinti. 

Iliustracija: liepsnų balių vaizduojanti viduramžių miniatiūra. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą