2014 m. kovo 21 d., penktadienis

Admiraliteto laivelis - Peterburgo simbolis

Vienas žinomiausių Sankt-Peterburgo miesto simbolių yra vėjarodė su laiveliu ant Admiraliteto pastato. Laivelis virš bokštelio buvo užkeltas pirmojo pastato perstatymo metu XVIII a. pradžioje, o jo autorius - „įvairių menų meistras“ iš Olandijos Harmenas van Bolosas, kuriam tuo metu tebuvo apie 30 metų. Laivelį ant Admiraliteto bokštelio užsakė vietos laivybos kolegija. Pirmoji vėtrungė puikavosi virš miesto kurį laiką, po to ją pakeitė kita, o dar vėliau - trečia. Beje, pirminis van Boloso kūrinys buvo prarastas. 
 
Antroji laivelio kopija dabar saugoma Sankt-Peterbrugo karo laivybos muziejuje. Senoji vėtrungė sveria 65 kg, jos ilgis beveik du metrai, o aukštis – 158 cm.

Su žymiuoju Sankt-Peterburgo laiveliu susiję daugybė legendų. Miestiečiai tikėjo, kad laivelio vėliavėlės pagamintos iš gryno raudono aukso, kiti teigė, kad paauksuotame obuolyje, virš kurio puikuojasi vėtrungė, paslėpta brangi skrynelė, kurioje sudėtos visos Peterburge išleistos aukso monetos. 

Pastaroji legenda nėra visiškai be pagrindo, kadangi rutulyje iš tiesų yra saugykla, tačiau joje saugomi ne auksiniai pinigai, o visų laivelio restauratorių pavardės bei kita informacija apie jų darbus Admiraliteto pastate.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą