2014 m. vasario 8 d., šeštadienis

Žmogus - liūtas

1939 m. vokiečių archeologas Otas Felcingas netoli Ulmo miesto Pietų Vokietijoje esančiose olose atrado daugybę mamuto ilties fragmentų, tačiau dėl netrukus prasidėjusio karo jos nebuvo tirtos.
1969 metais profesorius Joachimas Hanas pradėjo tirti šiuos fragmentus ir priėjo išvados, kad tai greičiausiai kažkokio priešistorės meno kūrinio dalys. Po ilgos restauracijos iš beveik 200 šukių mokslininkas atkūrė žmogaus pavidalo figūrėlę, tačiau be galvos. Dar po keliasdešimties metų toje pačioje vietoje buvo rasti kiti, kadaise galvą sudarę fragmentai. 

Taip visuomenei buvo pristatyta „žmogaus su liūto galva“ (vok. Löwenmensch ) statulėlė, kurios amžius yra apie 30 – 40 000 metų. 
 
Kokia buvo šio priešistorės artefakto paskirtis? Atsakyti į tai be galo sunku. Minėtasis pr. Hanas spėjo, kad löwenmensch simbolikoje atsispindėjo kažkokie religiniai akmens amžiaus žmonių vaizdiniai. Kitiems mokslininkams figūrėlė priminė priešistorę siekiančius piešinius Pietų Prancūzijos olose. Dabar ji eksponuojama Ulmo miesto muziejuje. 

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą