2014 m. vasario 17 d., pirmadienis

Kotwica - Kovojančios Lenkijos "inkaras"

Šiandien mūsų spauda garsiai triūbijo, kad „vasario 17 d. naktį, apie 0 val. 25 min. Vilniuje, Liepkalnio g., ant namo sienos, vyriškis aerozoliniais dažais užrašė „POLSKIE WILNO“ bei ant viešojo transporto stotelės ir transformatorinės užrašė simbolius „WP“ (reiškia tą patį – Vilnius lenkų“.
Tačiau jei redaktorius geriau pasidomėtų vandalo nupaišyta simbolika, tai tokių niekų nerašinėtų. 


Terlius nupaišė vadinamąjį inkarą (lenk. Kotwica) – neoficialų liūdnai mūsų krašte pagarsėjusios Armijos Krajovos simbolį. Ženklas sudarytas iš dviejų lotyniškų laidžių P ir W, kurios reiškia „Kovojanti Lenkija“ (Polska Walcząca). Kotvica buvo sukurta lenkų pogrindyje vokiečių okupacijos metais ir netrukus tapo kovos už Lenkijos nepriklausomybę simboliu. Žinoma, PW ženklas gali būti siejamas ne tik su Armija Krajova, kadangi mūsų dienomis šį ženklą naudoja ir kitos nacionalistinės organizacijos. 

Nuotraukoje Vilniaus vandalo "šedevras" (imta iš 15min.lt). 

4 komentarai:

 1. Tokias provokacijas reikėtų vertinti labai atsargiai. Prieš tai reiktų išsiaiškinti ar tai išties yra lenkų, o ne suinteresuotų Lietuvos ir Lenkijos nesantaika trečiųjų šalių veiksmai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. netikiu,kad lietuvis,,nupaise,,....kiekviena diena matau,kaip lenkai elgiasi,pvz,UK...absurdas.man pikta ir geda,kad lietuvius priskiria lenkams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Policija gi pagavus įtariamąjį. Viskas paaiškės, jeigu, žinoma, dar bus rašoma apie tai.

   Panaikinti