2014 m. vasario 9 d., sekmadienis

Keistieji Bukčių kapinių antkapiai

Vilniaus pietvakariuose yra vietovė pavadinimu Bukčiai, kuri įsikūrusi miškingame Neries vingyje. Kiek teko kalbėtis, tai šią vietovę neitin pažįsta netgi gimusieji ir augusieji Vilniuje, o ką jau kalbėti apie atvykusius. Taigi, Bukčiuose yra senos kapinės. Porą kartų buvau užsibrėžęs jas aplankyti, tačiau vis nepavykdavo. Naršydamas internete aptikau keletą įdomių antkapių minėtose kapinėse, panašių į kuriuos niekur neteko matyti. Dabar jau nelabai pamenu iš kur aš tas foto parsisiunčiau, bet nepažįstamam fotografui dėkoju.Kadangi panašių antkapių nei Vilniuje, nei aplink jį nemačiau, peršasi mintis, kad tai galėtų būti to paties vietos meistro darbas. 
Tiesa, datos gana skirtingos: 1919, 1945, 1947 m. Ant kai kurių antkapių iškalta kiek metų sulaukęs žmogus mirė, tam tikros „stačiakampių“ ornamentų juostos, „saulutės“. Visur matomos raidės S.P. reiškia Spoczywaj w Pokoju (lenk. "ilsėkis ramybėje"). Gražu. Jeigu kas netyčia apie šiuos antkapius turi daugiau info būtų smagu, kad pasidalintumėt.
3 komentarai:

  1. Ne iškalta. Išlieta. Čia cementas. Aiškiai vieno meistro darbas. Kodėl jie dar nesunaikinti, kapų paveldas baigiamas nušniot. Labai labai daug įdomių dalykų įvairiose LT vietose yra. Tik jokios nei mokslo, nei paminklų apsaugos institucijos juom nesidomi.

    AtsakytiPanaikinti
  2. sukonkretinimas: daug įdomių dalykų įvairiose LT kapinėse...

    AtsakytiPanaikinti
  3. gal uzsakinejo is Lenkijos ir atvezdavo pagal uzsakyma

    AtsakytiPanaikinti