2014 m. vasario 8 d., šeštadienis

Kabinimas geležiniame narve

Pakorimas geležiniame narve – dažniausia viduramžių Anglijoje taikyta bausmė. Daugumoje atvejų tai nebuvo įprastas žmogaus korimas už kaklo kai mirtis ištinka per trumpą laiką, o ilgas kybojimas narve iki pat mirties. Ši bausmė Anglijoje vadinama gibbeting ir iš esmės reiškė ne tik žmogaus nubaudimą mirtimi, bet ir ilga kankinimąsi prieš mirštant. Žmogus patalpinamas į narvą, narvas pakabinamas kartuvėse ir kybok sau sveikas. Mirtis ištikdavo po ilgo supavimosi kartuvėse nuo troškulio ar bado, šalčio, karščio, išsekimo. 

Narvas dar turėjo ir kitą paskirtį. Jis neleido palaikams „sugriūti“, tad irstantys kūnai kartais kybodavo daugybę metų. Kadangi kartuvės stovėdavo prie pagrindinių kelių, jos būdavo rimtas įspėjimas visiems įstatymo pažeidėjams.
Už ką žmogus galėjo būti nubaustas gibbeting bausme? Panaši bausmė galėjo būti taikoma už žmogžudystę, plėšikavimą, piratavimą, gyvulių vagystes. Pati lengviausia bausmės forma buvo nusikaltėlio kabinimas narve tam tikram laikui, o ne iki jo mirties. 

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą