2014 m. vasario 26 d., trečiadienis

Der verwundete Mann (1517 m.)

Ši iliustracija Der verwundete Mann (vok. sužeistas žmogus) paimta iš Hanso fon Gersdorfo knygos "Chirurgijos lauko knyga", kuri buvo išleista 1517 m. Knygos piešiniai priskiriami Hansui Vechtlinui.
"Sužeisto žmogaus" iliustracija įdomi tuo, kad joje gana groteskiškai pavaizduoti įvairiais tuometiniais ginklais padaryti sužeidimai, iš kurių kiekvienas (turint omenyje to meto medicinos ir žaizdų dezinfekcijos lygį) buvo gana pavojingas ir netgi potencialiai mirtinas. Kartais įdomu patyrinėti tokius senovinius piešinius ir pasidžiaugti, kad didžioji kūnų kapojimo šaltais ginklais epocha vis dėlto praėjo (paspaudus piešinukas didinasi).

2 komentarai:

  1. Įdomus ir vaizduojamo žmogaus aprėdas: maniau, kad europiečiai, priešingai nei egiptiečiai, apatinių drabužių tuomet nelabai turėjo :) - va čia tai kultūros istorijos spraga :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Kažkaip nekyla noro džiaugtis ta praėjusia šaltų ginklų epocha ;) Tuomet žūdavo mažiau žmonių absoliučiais skaičiais, mažiau civilių proporcingai visoms aukoms, o napalmo žaizdos ar minų nutrauktos kojos taip pat ne kažin kokia pažanga.

    AtsakytiPanaikinti