2014 m. vasario 10 d., pirmadienis

Apie žaibą Vaidkombo bažnyčioje

1638 m. Pietvakarių Anglijos Vaidkombo-Mūro kaime įvyko nelaimė – žaibas trenkė į vietos Šv. Pankratijaus bažnyčios bokštą, išmušė langus ir stipriai pažeidė statinio sienas. Tuo metu bažnyčioje vyko pamaldos, buvo daug susirinkusiųjų ne tik iš Vaidkombo, bet ir aplinkinių kaimų. Po kurio laiko įvykio liudininkai pasakojo, kad keli kamuoliniai žaibai skraidė po bažnyčia, degino bei žalojo žmones. Žuvo keturi, o sužeista apie 60 asmenų. Pastoriaus žmona sudegė gyva, dar vienam maldininkui žaibas „perskėlė kaukolę ir išmušė iš jos smegenis“.

 
Po šio įvykio visame krašte ėmė sklandyti legendos apie paties Velnio pasirodymą ir pasaulio pabaigos pradžią. Žinoma, ieškota ir kaltų. Kaimiečiai manė, kad nelaimė galėjusi įvykti dėl kelių mėgėjų žaisti kortomis mišių metu, dar kiti kalbėjo, kad Nelabasis tiesiog atvyko pasiimti kelių nuodėmingų žmonių sielų ir perspėti kitus.
Mūsų dienomis Vaidkombas-Mūras tapo pamėgta visokių parapsichologų ir mistikos mėgėjų vieta. 

Iliustracija viršuje: to meto įvykių piešinys.
Iliustracija apačioje: Vaidkombo Šv. Pankratijaus bažnyčia mūsų dienomis. 

1 komentaras:

  1. Manau, kad naudojant tokius smulkius vietovardžius ateityje straipsniuose reikėtų nuodyti ir šalį, kurioje ta vietovė yra, skliaustuose nurodant kokiai šaliai tuo metu priklausė ta vietovė, jeigu tai tikslinga.

    AtsakytiPanaikinti