2013 m. gruodžio 2 d., pirmadienis

Tauerio varnai – simboliniai britų monarchijos sargai

Taueryje – žymiojoje istorinėje Londono tvirtovėje ir buvusiame valstybinės reikšmės kalėjime nuolat gyvena šeši varnai. Pasak senos legendos, kai 1677 metais Londone kilo didžiulis gaisras ir išdegė didelė miesto dalis, šių paukščių lizdai liko tik Tauerio bokštuose.


Kartą tuometinis karalius Čarlzas II sumanė išguiti varnus iš Tauerio ir tuo tikslu parinkti žmonės pradėjo ardyti varnų lizdus, baidyti bei žudyti paukščius. 

Tačiau kažkoks nepažįstamas žmogus išpranašavo karaliui, kad jeigu paskutinis varnas paliks Tauerį – Britanijos monarchija, o kartu ir visa valstybė, žlugs. 

Neaišku kaip ir kodėl karalius patikėjo šia pranašyste, bet keli varnai buvo palikti Taueryje kaip simboliniai šalies tvarkos sargai. 
 
Dabar Taueryje gyvena 7 ar 8 varnai, iš kurių 6 „reprezentaciniai“, o 1 ar 2 - „atsarginiai“. Už paukščius atsakingas Varnų prižiūrėtojas (angl. Ravenmaster) ir keli jo padėjėjai. Tauerio varnų mitybą, išlaidas jai bei varnų laikymą numato specialus kelis amžius nekintantis monarcho potvarkis. Visi varnai ženklinti ir yra kiek pakirptais sparnais (kad negalėtų išskristi). Kai kurie varnai pavadinti mitiniais vardais: Huginas, Muninas (pagoniško dievo Odino paukščiai), ir pan.
 
Paveiksliukas:
karališkųjų varnų prižiūrėtojas su vienu iš paukščių. 


Tauerio varnai vidiniame pilies kieme. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą