2013 m. gruodžio 31 d., antradienis

Naujuosius metus pasitinkant

Pačioje š.m. rudens pradžioje startavo „Istorijos įdomybių“ blogas. Ir nors dabar šiam projektui tėra keturi mėnesiai, tačiau metai baigiasi, todėl galima nužvelgti kai kuriuos rezultatus bei padaryti kai kurias išvadas.
Bet trumpai apie pačią pradžią. Kuris laikas karts nuo karto susidurdavau su mažai žinomais istorijos faktais bei visokiomis įdomybėmis, kurias atrasdavau skaitytose knygose, naršydamas internete ar žiūrėdamas istorinės dokumentikos filmus.

Įdomesnius atradimus trumpai žymėjausi, tačiau nežinojau ką su jais darysiu toliau kol nekilo idėja skelbti juos naujai sukurtame tematiniame bloge.

Nuo rudens pradžios „Istorijos įdomybėse“ paskelbta apie 300 trumpų ir ilgesnių įrašų, sulaukta šiokio tokio visuomenės susidomėjimo, pastovių skaitytojų rato bei tam tikrų lankomumo rodiklių. Nusistovėjo įrašų publikavimo periodiškumas, pradėjo formuotis pirmosios „Istorijos įdomybių“ tradicijos (kaip antai „Kalėdinės savaitės“ iniciatyva kai buvo talpinami tik su Kalėdomis ir žiema susiję įrašai). Galbūt ateityje tokios tematinės „savaitės“ bus susietos ir su kitomis tradicinėmis šventėmis ar kažkokiomis reikšmingesnėmis istorijos datomis. Laikas parodys.

Savaime taip jau gavosi, kad „Istorinės įdomybės“ išėjo už sausos istorijos ir paprastų faktų pateikimo ribų. Čia galima rasti nemažai įrašų, susijusių su tradicine Europos kultūra, senaisiais papročiais, menu. Neslėpsiu ambicijų, tačiau laikui bėgant norėtųsi tapti vienu populiaresnių šios tematikos puslapių Lietuvoje. Žinoma, tai priklauso ir nuo mano paties galimybių / laisvo laiko, ir nuo Jūsų visų bendradarbiavimo bei palaikymo. Taigi, įrašų talpinimo reguliarumas gali karts nuo karto keistis, bet pasistengsiu šio dalyko neužleisti.

Tiesa, buvo surengta ir viena internetinė apklausa, po kurios paaiškėjo, kad skaitytojus domina įvairių istorijos laikotarpių įdomybės. Antrą vietą užėmė viduramžiai, o mažiausiai domina tik senovės istorija ar tik Naujieji (Naujausi) laikai.

Kad ir kaip būtų keistą, bet per šiuos keturis mėnesius didžiausio populiarumo sulaukė įrašas „1872 m. mokinių prasižengimų ir bausmių už juos sąrašas“. Jo populiarumas net keturis kartus lenkia antrąją vietą užėmusį įrašą apie caro Petro I nurodymus svečiams. Nežinau, ar greitu metu pavyks (ir ar kada apskritai pavyks) pakartoti šį rekordą, juolab, kad tema buvo atrasta visiškai atsitiktinai ir asmeniškai man ji nepasirodė labai jau išskirtinė. Bet, kaip sakant, visko nesuplanuosi ir neapskaičiuosi. Dažnai taip jau nutinka, kad man pačiam be galo įdomus įrašas nesusilaukia didelio dėmesio, o, atrodytų, paprasčiausias postas skina laurus. Na, bet iš esmės tai ir nėra taip jau svarbu. Žymiai svarbiau, kad yra kam skaityti.

Pabaigai norėčiau padėkoti visiems kas skaito, „patinkina“ FB puslapyje bei dalinasi „Istorijos įdomybių“ įrašais. Dėkoju pavieniams žmonėms, atsiuntusiems savo įdomybę ar rekomendavusiems įdomią medžiagą iš kitų šaltinių. Šiais veiksmais Jus parodote susidomėjimą, per jus ateina nauji skaitytojai bei neslopsta motyvacija. Ypatingai dėkoju draugams bei pažįstamiems, su kuriais susitikęs išgirdau šiltų žodžių „Istorijos įdomybių“ adresu bei susilaukiau nuoširdaus palaikymo.

Gerų, sėkmingų ateinančių metų Jums ir Jūsų artimiesiems! Susitiksime kitais metais po savaitės ar dviejų "Istorijos įdomybių" atostogų.Vitalijus Michalovskis
"Istorijos įdomybių" blogasKomentarų nėra:

Rašyti komentarą