2013 m. lapkričio 6 d., trečiadienis

Mirties bausmė drambliui

Kai kurios šiuolaikiniam protui nesuvokiamos bausmės buvo vykdomos ne tik prieš daugelį amžių, bet ir palyginti visai neseniai. 1916 m. Tenesio valstijoje JAV mirties bausmės už žmogžudystę susilaukė... dramblė vardu Merė.
Apie tris dešimtis metų turėjusi azijinio dramblio patelė priklausė po įvairias valstijas gastroliuojančiam brolių Sparksų cirkui ir linksmino žiūrovus savo pasirodymais. 1916 m. rugsėjo 16 d. reikiamos elgesio su gyvūnais patirties neturintis Merės prižiūrėtojas Redas Eldridžas, norėdamas paraginti dramblę eiti į sceną, kabliu pradūrė jai ausi (pagal kitą versiją Eldridžas netyčia užkabino įsisenėjusią Merės žaizdą). Toks elgesys labai įsiutino Meri – ji griebė prižiūrėtoją straubliu, trenkė jį žemėn ir negyvai sumindė. 

Tarp žiūrovų kilo panika, kai kurie jų bandė šaudyti į įsisiautėjusį gyvūną, bet tai matyt nedavė jokių rezultatų.
To meto JAV laikraščiai labai skirtingai aprašo to meto įvykius. Vieni teigia, kad pro žiūrovus prasiveržusi dramblė nužudė dar kelis žmones, kiti rašė, kad Merė sumindžiojo tik vieną prižiūrėtoją. Galiausiai dramblė buvo pagauta, „suimta“ ir įkalinta narve. Miestelio gyventojams reikalaujant mirties „žmogžudei“ bei grasinant sužlugdyti tolimesnius cirko pasirodymus, Merės savininkai broliai Sparksai turėjo nusileisti ir sutikti su mirties bausme pakariant. Kita dieną 5000 žioplių akivaizdoje dramblė buvo pakarta ant krano strėlės apie ką liudija išlikusi žymioji Merės egzekucijos nuotrauka. Tiesa, neretai šios nuotraukos tikrumu smarkiai abejojama, tačiau tai, kad Merė buvo pakarta būtent tokiu būdu – abejonių nekyla.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą