2013 m. lapkričio 18 d., pirmadienis

Kaip vokiečiai masines kapavietes atkasinėjo

Vokietijai pralaimėjus Antrajame pasauliniame kare šalis liko nusėta daugybę masinių kapaviečių, kurias reikėjo kažkaip atrasti, atkasti bei perlaidoti palaikus. Šiose kapavietėse buvo suversti „mirties žygių“ metu nušautų įvairiausių tautybių kalinių palaikai, masinių žudynių aukos ir pan.
Amerikiečių okupacinėje zonoje palaikus turėjo atkasinėti aplinkinių miestelių bei kaimų gyventojai vokiečiai - ir visiškai nesvarbu – palaikė jie nuverstą Hitlerio režimą ar nepalaikė (šįkart kalbu apie amerikiečius, tačiau tikriausiai panašiais metodais vadovavosi ir kitos sąjungininkų kariuomenės). 

Nuotraukose matosi kaip amerikiečių karių prižiūrimi kostiumuoti ir skrybelėti vokiečių vyrai bei moterys plikomis rankomis atkasinėja kadaise žemėm užbertus palaikus, deda juos į karstus ir perlaidoja. Kai kada rengtos ir parodomosios procesijos. Tai yra, pro ant žemės suguldytus kūnus buvo vedami vietos gyventojai, kad parodyti jiems režimo nusikaltimus. Viskas buvo fotografuojama bei kruopščiai fiksuojama.


2 komentarai:

  1. Įdomu ar amerikiečiai po to kai išbombino Hirošimą ir Nagasakį patys važiavo padėti šalinti padarinių?

    AtsakytiPanaikinti
  2. o rusai nieko nekasinėja, geriau auga javai.

    AtsakytiPanaikinti