2013 m. lapkričio 5 d., antradienis

Blusų gaudyklė

XVI – XVII a. pasiturinčių Vakarų Europos sluoksnių tarpe išpopuliarėjo įdomus ir ganėtinai pikantiškas įrengimas – blusų gaudyklės, kurios buvo nešiojamas po rūbais arba ant jų, tuometinių ištaigingų moteriškų šukuosenų (dažnai sutvirtinamų avies riebalais) viduje, ir pan. 

Pagrindinė blusų gaudyklės paskirtis, savaime suprantama, - gaudyti blusas, o jos kadaise kankino visus be išimties - nuo turtingiausio aristokrato iki skurdžiausio baudžiauninko. 

Paprastai cilindro ar kiaušinio formos blusų gaudyklės buvo kelių centimetrų ilgio, gamintos iš dramblio kaulo, jas buvo galima išardyti į kelias dalis. Į blusų gaudyklės vidų buvo dedama medumi, krauju bei smala išmirkyta medžiagos skiautė, kuri ir pritraukdavo blusas. 

Pro tam tikslui gaudyklėje išpjautas angas kenkėjai braudavosi prie masalo ir tiesiog prilipdavo. Beje, nešioti ant savęs blusų gaudyklę tuomet nebuvo jokia gėda, kadangi tai ką nešioja visi – jau savaime tampa norma. Tad gaudyklės nešiojimas turėjo stebinti ne ką daugiau nei faktas, kad dauguma padorių žmonių po viršutiniais rūbais vilki apatinius. 
 
Paveiksliuke viršuje – XVIII a. blusų gaudyklė.
Apačioje – jos panaudojimas. 

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą