2013 m. lapkričio 12 d., antradienis

"Biblinė Nyderlandų juosta"

Apsirinka tie kas galvoja, kad Olandijoje gyvena vieni narkomanai, prostitutės, žolės pūtėjai ir transvestitai.
Juokauju, žinoma, o ir įrašas ne apie Olandijos „ištvirkimą“.
Beveik visą Nyderlandų teritoriją nuo pietų iki šiaurinių provincijų kerta vadinamoji „Biblijos juosta“, tai yra, regionai, kuriuose kompaktiškai gyvena konservatyvūs protestantai.
Ši ištikimų kalvinistų „juosta“ susiformavo 1609 – 1621 metais kuomet į Nyderlandų teritoriją persikėlė atsikėlėliai iš Flandrijos ir Brabanto bėgę nuo ispanų katalikų valdžios šiandieninės Belgijos teritorijoje. 


Dabar tokių Olandijoje priskaičiuojama apie pusė milijono ir nemaža dalis jų iki šiol vadovaujasi griežtais asketiškais papročiais, eidami į maldos namus vilki tam tikrus senovinius drabužius dėl ko gavo „juodų kojinių“ pravardę.
Įdomu, kad lyginant su likusia Nyderlandų teritorija, „Biblijos juostoje“ ženklus procentas apklaustųjų nurodė esantys religingi, bažnyčios čia lankomos kur kas gausiau nei kitose srityse, čia didesnis vaikų gimstamumas, o konservatyvios protestantų partijos gauna žymiai daugiau balsų. 
Paveiksliukas: "Biblijos juosta" praktiškai sutampa su tais regionais, kuriuose konservatyvios religinės krikščionių partijos surenka daugiausiai balsų. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą