2013 m. spalio 25 d., penktadienis

Šventoji prievartautojo auka Marija Goreti (1890 - 1902).


1890 m. vidurio Italijoje gimė mergaitė Marija Teresė Goreti (Goretti), kuri vėliau buvo paskelbta šventąja seksualinės prievartos aukų bei nekaltybės globėja.
Marija gimė daugiavaikėje šeimoje, o kai jai buvo devyni metukai, mirė jos tėvas – pagrindinis šeimos ramstis. 


Darbo ieškanti mama su vaikais buvo priversta nuomotis būstą viename name kartu su kita šeima, o pamaldžioji dukra Marija nuolat rūpinosi jaunesniais savo broliais bei seserimis.
Kai Marijai Goreti buvo 11 metų į jos kambarį užėjo kaimynas Alesandras Serinelis, kuris, pamatęs, kad vaiko motinos nėra šalia, bandė mergaitę išprievartauti. Mergaitei pasipriešinus, Serinelis pradėjo badyti ją peiliu. Mažoji Marija buvo nugabenta į ligoninę ir įvardijo iškrypėlį, tačiau esant itin sunkiems sužeidimams išgyveno tik vieną dieną. Pasakojama, kad prieš mirtį mergaitė atleido savo skriaudėjui bei palinkėjo patekti jam į dangų.
Žudikas Alesandras Serinelis, kuriam tuomet buvo 20 metų, buvo suimtas ir vos apgintas nuo vietoje su juo susidoroti pasiryžusių gyventojų įniršio. Jis buvo nuteistas 30-iai metų kalėti ir išvengė kalėjimo iki gyvos tik todėl, kad pagal tuometinius įstatymus buvo laikomas nepilnamečiu (!!!). Be to, teismas tikriausiai atsižvelgė ir į tai, kad prieš mirtį mergaitė bei jos motina pareiškė visiškai atleidžiančios Serineliui.
Kalėjime žudikas atgailavo už savo nusikaltimus, tapo itin pamaldžiu krikščionimi, po išlaisvinimo nuvyko prašyti atleidimo pas Marijos motiną bei įstojo į vienuolių kapucinų ordiną.
1950 m. popiežius Pijus XII paskelbė Mariją Teresę Goreti šventąja kankine. Šio akto paskelbimo metu dalyvavo ir jos žudikas Alesandras Serinelis, nugyvenęs likusį atsiskyrėlišką gyvenimą vienuolyne ir miręs 1970 metais. 
Nuotrauka: Šv. Marijos Teresės Goreti palaikai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą