2013 m. spalio 31 d., ketvirtadienis

Lenkų - vokiečių karo propagandos pavyzdžiai.

Žinoma, propaganda yra propaganda, o demagogija yra demagogija, bet čia tai jau virš visko. Štai 1939 m. leisto lenkų laikraščio „Goniec Wieczorny“ numeris, kurio titulinis puslapis lenkų-vokiečių karo metu (kuomet lenkų kariuomenė beviltiškai traukėsi) mirgėjo antraštėmis: "Lenkų kariuomenė puola!", "Lenkų lėktuvai bombarduoja Berlyną", ir pan. Kai sakant, jeigu jau meluot, tai su užmoju... Įdomu kaip jautėsi panašius tekstus kūrę autoriai? Tiesa, pralaimėjimus paversti laikraštiniais laimėjimais buvo būdinga ne tik lenkams. 1941 m. vasarą sovietų kariuomenė užleidinėjo miestą po miesto, tačiau laikraščiai trimitavo apie didžias pergales prieš „vokiečių fašistus“. 1945 m. tokius pačius propagandinius triukus naudojo ir vokiečiai, kurie maitino tautą viltimis, kad padėtis fronte stebuklingai taisosi ir beliko tik truputį pasitempti...

2 komentarai:

  1. "Lenkų lėktuvai bombarduoja Berlyną!"- Čia tai geras! Antrojo Pasaulinio karo metu JAV ir Didžiosios Britanijos kariams duodavo amfetamino tablečių prieš mūšį, vokiečiams duodavo metamfetamino (tik kitaip pavadinto), o ko duodavo lenkų žurnalistams???!!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Tai žurnalistams tikriausiai nieko neduodavo :) - algą mokėjo. Jiems tiesiog tikriausiai buvo nurodyta kaip ir ką rašyti. Bet įdomi turėtų būti savijauta žmogaus, kuris bando įtikinti mases tuo, kuo pats nė velnio netiki.

      Panaikinti