2013 m. spalio 6 d., sekmadienis

Galijotas - savaeigė vikšrinė mina (+ video).

Galijotas – taip buvo vadinama vokiška savaeigė vikšrinė mina, kuri naudota Antrojo pasaulinio karo metais. Oficialus ginklo pavadinimas Sd.Kfz. 302. Galijotas buvo nedidelis, bet gana savotiškas įrenginys, savyje talpinantis 75 – 100 kg sprogstamų medžiagų.  Jis buvo valdomas nuotoliniu būdų ilgo elektros kabelio pagalba. Savaeigė mina galėdavo privažiuoti prie priešo tankų, apkasų bei didelių karių susibūrimo vietų. 


Pasiekus tikslą, Galijotas buvo susprogdinamas, tuo sukeliant daug žalos priešo kariams bei technikai. Tačiau ši mina turėjo ir rimtų trūkumų: ją būdavo sunku taisyti, Galijotas dažnai sustodavo susidūręs su rimtesne kliūtimi, įrengimo greitis buvo nedidelis, dažnai nutrūkdavo maitinimo kabelis. Galijoto pagaminimas kainuodavo gana brangiai, tačiau dažnai mina tiesiog nepasiekdavo tikslo, kadangi būdavo laiku pastebima ir atakuojama. Nepaisant to, buvo pagaminta apie 7500 šio ginklo vienetų. 

Trumpas filmukas apie Galijotą. 

3 komentarai:

  1. Manau turėtų būti parašyta, jog nutrūkdavo ne maitinimo kabelis, o valdymo kabelis.

    AtsakytiPanaikinti
  2. labai su pavadinimu suvelta..Sonderkraftfahrzeug-tiesiog buvo vadinama specialiosios paskirties technika.shis aparatas buvo zhinomas kaip Sd.Kfz. 302 technikos sarashe.beje vokiechiai ji vadino Leichter Ladungsträger bet jokiu budu ne Sonder Kraftfahrzeug ;)

    AtsakytiPanaikinti