2013 m. rugsėjo 26 d., ketvirtadienis

Žydų miesto (Judenburgo) herbas

Tai Judenburgo miesto Austrijoje herbas. Tikriausia nereikia net sakyti, kad miesto pavadinimas reiškia Žydų miestą (pirmą kartą paminėtas šaltiniuose 1074 m. kaip Judinburch) ir kilo nuo kadaise viduramžiais čia klestėjusių žydų prekybos taškų. Centrinė miestelio gatvė seniau buvo vadinama Žydų gatve (Judengasse), buvo apgyvendinta ištisai turtingų žydų, o pagrindinę sinagogą puošė viduramžišką žydų kepurę (Judenhut) primenantis bokštas. Tačiau, nepaisant pavadinimo, čia visuomet gyveno ir šiokia tokia nežydų mažuma.1496 m. Šv. Romos imperatoriaus Maksimilijono I įsakymu visi žydai turėjo palikti Štirijos kunigaikštystė (kurioje ir buvo Judenburgas), tačiau vėliau jie sugrįžo. 
Hitlerio valdymo metais miestą planuota pervadinti į Ciberštatą, tačiau klausimo svarstymas atidėtas pokariui, todėl senasis pavadinimas liko.
Gana įdomus herbas miestui suteiktas 1959 m. birželio 1 d. ir oficialiai heraldiškai apibrėžiamas: „raudoname lauke į dešinę pasukta balta žydo galva su žydiška kepuraite“ („Im roten Schild ein rechtsgekehrter Weißer, mit Judenhut bedeckter Judenkopf.“).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą