2013 m. rugsėjo 6 d., penktadienis

Senieji įrašai Balgos mūruose

Tai buvusios kryžiuočiu pilies Balgos (dabartinėje Kaliningrado srityje) sienų nuotrauka, daryta prieš kokius 5-6 metus. Kartą, žiūrėdamas dokumentinį filmą apie kryžiuočių pilis Prūsijoje, išgirdau, kad dar ir mūsų dienomis ant apleistų Balgos sienų galima įžvelgti senų vokiškų užrašų fragmentus. Žinoma, ne kryžiuočių laikus menančių, bet gal kaizerinių? Žodžiu, tiksliai nebuvo pasakyta. Kadangi Kaliningrado srityje gyveno toks virtualus pažįstamas, tai paprašiau jo tų užrašų paieškoti ir padaryti jų nuotraukas. Taip pas mane pateko šį nuotrauka, kurioje matyti tie legendiniai užrašai. 
Kaip matome, įrašai buvo dviejų spalvų – raudoni (neįskaitomi) ir juodi, o gal mėlyni? Viename įraše matyti datos 1396 (8?) - 1404 ir žodžiai gefallen in, tai yra „kritę“. 
 Parodžiau šią foto vienam pažįstamam archeologui ir dideliam viduramžių istorijos mėgėjui, kuris lyg ir pritarė mano nuomonei, kad įrašuose galėjo būti įamžintos kažkokios reikšmingos Teutonų ordino datos. Galbūt, pergalės ir pralaimėjimai, pasiekimai ir praradimai, ar kažkas panašaus. Taigi, įrašas 1396 – 1404 gefallen in tikriausiai buvo dedikuotas kažkokiems tais metais kritusiems... Bet kodėl įrašai buvo rašomi skirtingomis spalvomis išsiaiškinti nepavyko. Gal pergalės raudonai, o praradimai – juodai?
Tiesa, užtat pilna kitų užrašų: Vasia, Katja, Miša... 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą