2013 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis

Riteris Viljamas Maršalas, turnyrai ir uždarbis

Viduramžiais galėjai visai neblogai gyventi ne tik turėdamas žemės bei valdydamas pilis. Vienas iš tokių galimų uždarbio šaltinių buvo keliavimas iš miesto į miestą bei dalyvavimas įvairiuose riterių turnyruose. Bet tam, žinoma, reikėjo mokėti kautis su įvairaus tipo viduramžių ginklais ypač meistriškai. Būtent tokį kelią pasirinko Viljamas Maršalas (apie 1146 – 1219 m.), kuris vėliau savo amžininkų nekart vadintas vienu šlovingiausių ir stipriausių tos epochos riterių.
Per savo gyvenimą Viljamas Maršalas padarė puikia karjerą: tapo įtakingu Anglijos didžiūnu, buvo karalių asmens sargybiniu, vėliau - valstybės regentu (kol teisėtas valdovas sulauks pilnametystės).


Maršalo autoritetas ir pagarba jam buvo tokia didžiulė, kad riteris nusipelnė garbės būti palaidotas prestižinėje Templio bažnyčioje Londone.
Tačiau savo metu dar ne toks garsus Viljamas kovėsi turnyruose, kurie tais laikais buvo kur kas nuožmesni, dažnai pasibaigdavo mirtimi ir neturėjo vėlesniems laikams būdingos parodomosios pompastikos. Už nugalėtų priešininkų šarvus bei žirgus buvo galima gauti didžiulius pinigus, nekalbant jau apie turnyrinius apdovanojimus, galimybę būti pastebėtam aukštų asmenų su visomis iš to išplaukiančiomis tolimesnėmis karjeros galimybėmis. Teigiama, kad per visą savo dalyvavimų riterių turnyruose laikotarpį Viljamas Maršalas nurungė apie 500 riterių.
Nuotraukoje antkapinis Viljamo Maršalo paminklas Londono Templyje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą