2013 m. rugsėjo 14 d., šeštadienis

Langobardų įstatymas prieš plėšikaujančias moteris

734 metais langobardų karalius Liutprandas išleido ediktą prieš „būriais plėšikaujančias moteris“. Ypatingai valdovą siutino ne pats plėšikavimo faktas, už kurį buvo numatyta piniginė bauda, bet tai, kad būtent moterys ėmėsi „vyriško plėšikavimo amato“.
Buvo numatyta ir bausmė: „Nurovus plaukus, plakant, vedžioti jas po aplinkinius kaimus, kad ateityje moterys nesiryžtų tokiam nusikaltimui“ (Le leggi dei Longobardi).
Nelabai įsivaizduoju moterų-plėšikių gaujas, bet tikriausiai senovėje tokių precedentų būta, kad jau teko atskirų įstatymu tokį reikalą apibrėžti...

2 komentarai:

  1. Tai moteriškos ir dabar kalafelino pripila, viešbutyje piniginę ištraukia ir šiaip pastoviai lupikauja.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Spėju, kad šis reiškinys turėjo būti gan paplitęs, nes abejoju, kad dėl kelių moterėlių karalius rašytų atsikrą ediktą. O patį reiškinį galbūt galima būtų paaiškinti tuom (jeigu neklįstu), kad tuo metu langobardai buvo įsivėlę į karus tiek su frankais, tiek su šiaurės Italijos miestais. Tad kol vyrai, apleidę ūkio reikalus, kariavo, motelėms reikėjo kažkaip išgyventi. Juolab, kad lygtais, tuo metu langobardams prasidėjo nesėkmių laikotarpis, pasibaigęs jų valstybės išnykimu. bet čia tik mano mėgėjiški paspėliojimai.

    AtsakytiPanaikinti